Upravit stránku

Vnitřní bělení

Metodou vnitřního bělení zubů lze dosáhnout velmi efektivního vybělení zubů a obnovení původního, nezbarveného odstínu. Metoda je vhodná výhradně u umrtvených zubů. Ke zbarvování umrtvených zubů dochází většinou ze dvou příčin: z odumřelé zubní dřeně a z ponechaného zubního materiálu.

Bílá výplň

Ošetření zubního kazu provádíme zhotovením bílé výplně z fotokompozitní pryskyřice. Stejný postup je možný také při výměně starých amalgamových nebo nevyhovujících výplní. Výsledkem je vysoce estetická bílá výplň, která nahrazuje ztracenou zubní tkáň. Trvanlivost těchto výplní je při dodržení pracovního postupu a použití kvalitních materiálů velmi dobrá.

Endodontické ošetření

Cílem endodontického ošetření je předejít nebo léčit bakteriální infekci v kořenových kanálcích zubu. Spočívá v mechanickém a chemickém vyčištění a následném zaplnění kořenových kanálků.

Estetické fasety

Estetické fasety představují estetické řešení pro situace, kdy vlastní zuby již byly do určité míry poškozeny, tvarově nevyhovují, či v úsměvu neladí. Zhotovují se proto většinou na zuby v úsměvu viditelné, tedy především horní řezáky, špičáky a případně také třenové zuby (premoláry).

Většinou se zhotovují z keramiky, která má z hlediska estetiky nejdokonalejší vlastnosti, a jejich účelem je nahradit poškozenou či chybějící vrstvu skloviny. Na zub se tyto keramické „destičky“ fixují adhezivně, tzn. stejnou technologií jako bílé výplně. Díky moderním technologiím použitým při výrobě keramiky je možné zhotovit fasety o minimální tloušťce a vlastní zub brousit minimálně, v některých případech dokonce vůbec.

Z dlouhodobého hlediska se jedná o poměrně úspěšný druh terapie, je však nezbytné dbát určité opatrnosti, rizikové bývají především nárazy nebo ostré nákusy do tvrdých předmětů.

Bělení zubů

Bělením zubů se fyzikálně chemickou cestou odstraňují pigmenty ze zubní tkáně. Nabízíme bělení v ordinaci (ordinační bělení) nebo doma (domácí bělení).